wtorek, 17 stycznia 2012

KREMY DO RĄKPodobno o naszym wieku nie zawsze mówi twarz, którą zazwyczaj bardzo często starannie pielęgnujemy. Za to świadczą dłonie oraz dekolt. Ale teraz skupmy się tylko na dłoniach. Bardzo często o nich zapominamy. A to ogromny błąd, ponieważ to właśnie skóra rąk jest narażona na kontakt z wieloma substancjami, na kontakt z nieprzyjemną pogodą oraz jest narażona na wiele urazów. Mało tego, niepielęgnowana skóra rąk nie tylko szybko się starzeje, ale może piec a nawet pękać z powodu nadmiernej suchości.
Najlepszym sposobem na piękne dłonie będzie wyrobienie w sobie nawyku. Zajmuje on około minutki i trzeba go powtarzać kilka razy dziennie. Brzmi strasznie? Nie. To tylko wcieranie kremu do rąk. Najlepiej postawić sobie tubkę z kremem gdzieś przy umywalce, aby po każdym umyciu rąk móc wsmarować nawilżająco-odżywczy krem.
Piękne, zadbane dłonie są niezłą wizytówką. Fanki kolorowego lub klasycznego białego manicure nie mogą sobie pozwolić na brak pielęgnacji dłoni, ponieważ nawet najbardziej starannie wypielęgnowane paznokcie w modnym kolorze i kształcie stracą na atrakcyjności przy szorstkiej, spękanej skórze. 
Prócz drogeryjnych produktów warte polecenia są również kosmetyki naturalne, te, które można samemu zrobić w domu. Jest to na przykład maska wybielająca powstała z białka jaja, miodu oraz cytryny. Oprócz tego, że za sprawą cytryny wybiela, to poprzez pozostałe produkty ujędrni i bardzo skutecznie odżywi skórę.
A do zmywania i innych czynności higienicznych w domu zawsze warto zakładać gumowe rękawiczki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz