wtorek, 25 października 2011

CENY KOSMETYKÓW

Znam takie osoby, którym do pielęgnacji wystarczą podstawowe kosmetyki i kóre nie zastanawiają się nad poszczególnymi składnikami preparatów. Znam równiez takich ludzi, kórzy są w stanie wydać majątek na kosmetyki, dla kórych ważniejszy jest wygląd  i jakość niż wysoka cena preparatów.

I kto ma rację?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że DOBRE kosmetyki naturalne nie należą do grupy tych najtańszych. Cena w nich uzależniona jest nie tylko od kosztów produkcji czy składników jakie zawierają, ale również badań nad nimi. Dobre kosmetyki naturalne są starannie badane oraz opracowywane. Nawet to co naturalne może być szkodliwe, ponieważ wiele składników pochodzenia roślinnego może np. uczulać, dlatego takie produkty są sprawdzane pod tym względem, jak równiez pod względem pochodzenia składników roślinnych, mikro oraz makroelementów czy witamin.

Jednak nie oznacza to, że tylko najdroższe naturalne kosmetyki znanych firm są dobre. Przy szeroko reklamowanej marce często płacimy właśnie za koszty reklamy. Nie neguje tego, że te produkty nie są najwyższej jakości, ale osobiście wolę płacić za to co mam w ręce niż za to co oglądam w prasie czy telewizji.

Firmy produkujące naturalne kosmetyki nierzadko mogą się również poszczycić tym, że posiadają własne plantacje np. kwiatów czy ziół, z których produkują kosmetyki, co znacznie obniża koszty wytworzenia takich preparatów. Dodatkowym plusem jest to, że składniki pochodzą ze sprawdzonego źródła i mają jak najwyższą jakość.

Wniosek jest taki, że dobre kosmetyki naturalne nie muszą kosztować majątku, ale z pewnością mają cenę wartą swojej jakości i już tylko od nas zależy za ile je kupimy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz