wtorek, 25 października 2011

MIKROELEMENTY

Mikroelementy są niezbędne do życia oraz do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. I mimo, iż jest ich w naszych organizmach w ilościach ledwie śladowych, to bez nich nie byłoby mowy o dobrym funkcjonowaniu wielu narządów.

Również dla urody mikroelementy mają kolosalne znaczenie. Ich niedobór może np. powodować trądzik lub przesuszać skórę. Coraz częściej producenci naturalnych kosmetyków zwracają uwagę na mikroelementy takie jak cynk, miedź, selen. Składniki te wykorzystuje się przede wszystkim przy konkretnych problemach skórnych, ale nie ma sie co martwić, kiedy nie widać ich w opisie produktu, ponieważ wiele roślin posiada w swoim składzie właśnie takie mikroelementy.

Idealnie na mikroelementy w kosmetykach reagują włosy. Podatne na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych istnie chłoną różne pierwiastki z tej grupy, dzięki czemu są mocniejsze, ładniejsze i zdrowsze.

Pamiętajmy również, żeby ładnie wyglądać, mikroelementy są nam potrzebne nie tylko od zewnątrz lecz również od wewnątrz, dostarczane z pożywieniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz