wtorek, 25 października 2011

DLACZEGO KOSMETYKI NATURALNE?

Z pewnością wiele z Was zastanawia się dlaczego wybierać kosmetyki naturalne?

Przecież naukowcy w specjalnych laboratoriach corocznie opracowują wiele nowych substancji, kótre zatrzymują starzenie się skóry, niwelują trądzik, popękane naczynka, cellulit i inne defekty skórne. To prawda, jest wiele skutecznych substancji, które potrafią zdziałać cuda. Ale naturalne składniki w kosmetykach również dają niesamowite rezultaty.Mamy przecież do wykorzystania całą gamę naturalnych składników, które dzięki swoim właściwościom naprawiają skórę oraz dostarczają jej tego, czego potrzebuje.

Poza tym właściwości naturalnych kosmetyków były wykorzystywane już od wieków. Czy to w starożytnym Egipcie, Grecji czy Rzymie to właśnie naturalne produkty zastępowały kremy, mleczka, balsamy, w których jest dzisiaj dużo parabenów oraz konserwantów, a my niestety nie tylko dostarczamy skórze dobro z natury, lecz równiez faszerujemy ją związkami chemicznymi. Dlatego zastanówmy się czy zrezygnowanie bądź ograniczenie takich kosmetyków nie wyjdzie nam na korzyść?

Kosmetyki naturalne, prócz swych dobroczynnych właściwości mają też ekologiczne opakowania, które nie niszczą środowiska. Jest to celowy zabieg, który ma za zadanie zwracanie uwagi nie tylko na dbanie o siebie dzięki naturze, ale również o dbanie o naturę, aby można było z niej jak najdłużej czerpać korzyści.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz